Zaproszenie na konferencję „Problematyka społecznej odpowiedzialności biznesu w dydaktyce i badaniach naukowych. Perspektywa PRME”

W dniach 3-4 kwietnia 2017 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowa „Problematyka społecznej odpowiedzialności biznesu w dydaktyce i badaniach naukowych. Perspektywa PRME”. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Socjologii i Filozofii UEP pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Polskiego Stowarzyszenia Etyków Biznesu EBEN Polska. Proponowana problematyka koncentruje się na dwóch wiodących zagadnieniach: odpowiedzialnej edukacji (kontekstem rozważań jest deklaracja PRME realizowana w kilku polskich uczelniach) oraz społecznej odpowiedzialności biznesu jako przedmiotu badań naukowych. W pierwszym dniu – poświęconym zagadnieniom edukacyjnych – przewidywane są trzy dyskusje panelowe. W pierwszym na temat realizacji zasad PRME debatować będą sygnatariusze tej deklaracji. W drugim przedstawiciele biznesu dyskutować będą o oczekiwaniach pracodawców co do kształcenia przyszłych pracowników w zakresie etyki biznesu. Trzecia dyskusja – debata oksfordzka z udziałem studentów UEP – odnosić się będzie do kwestii zaangażowania nauczycieli akademickich w kształtowanie pro obywatelskich postaw studentów. W drugim dniu podejmowane będą zagadnienia badawcze dotyczące problematyki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są do połowy marca br. Dodatkowe, organizacyjne informacje zamieszczone są w ulotce zgłoszeniowej.

Załączniki:
Zgłoszenie udziału
Założenia programowe
Link do strony konferencji

Powiadom o
Would love your thoughts, please comment.x